https://www.traditionrolex.com/2
Załamanie na Rynku Przyczep do 3,5 tony maj 2022 - PRZYCZEPA.PL
Wróć do listy

Załamanie na Rynku Przyczep do 3,5 tony maj 2022


Wszyscy już prawie zapomnieliśmy, że jest coś takiego jak kryzys gospodarczy, obserwując niekończące się sukcesy polskiej gospodarki. Niestety od kilku miesięcy rynek sprzedaży a właściwie rejestracji nowych przyczep zalicza spadki i to dwucyfrowe.

Wzrost cen stali oraz kosztów energii to jedne z wielu składowych ceny produktu i z  pewnością jedne z najistotniejszych w  przyczepa towarowej.

Spadki na poziomie 15% rozpoczynają problemy branży przyczepowej ?

 

Niektóre podmioty specjalizujące się w produkcji przyczep ciężkich, stosowanych w budownictwie odnotowały spadek rejestracji na poziomie 40 % co jest już bardzo niepokojącym sygnałem. Możemy wywnioskować, że branża budowlana, która jest napędem całej gospodarki rozpoczęła ostre hamowanie.

Niepokojące jest również to, że europejskie rynki zbytu , które mogły by być istotnym miejscem sprzedaży  dla polskich podmiotów zaczynają borykać się z podobnymi problemami.

Co dalej, z pewnością jakimś światełkiem w tunelu są unijne środki z KPO ( Krajowy Plan Odbudowy ) ale jak wszyscy wiemy środki te w dalszym ciągu nie zostały odblokowane i niema już szansy na to, że pojawią się jeszcze w tym roku. Wiele podmiotów zajmujących się produkcją oraz  handlem nowymi przyczepami odnotuje poważne problemy w nadchodzącym czasie.

 

Zespół przyczepa.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem