Wróć do listy

Rejestracje przyczep kempingowych w Polsce. Podsumowanie kwietnia 2021


Kwiecień 2021 roku to czas luzowania obostrzeń związanych z pandemią wirusa COVID-19. Nadal są problemy z zaopatrzeniem w materiały i części do budowy przyczep, wiele dostaw jest opóźnionych.  Rynek karawaningowy przeżywa niespotykany dotąd w naszym kraju rozkwit, sprzedają się wszelkie przyczepy kempingowe.

Patrząc na wyniki sprzedaży przyczep kempingowych, można stwierdzić, że segment karawaningowy cały czas rośnie. W Polsce, w kwietniu 2021 zarejestrowano w sumie 1 096 szt. przyczep kempingowych uwzględniając wszystkie parametry: lekkie i ciężkie oraz nowe i używane.

 

Przyczepy kempingowe lekkie

Przyczepy kempingowe lekkie to takie których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750kg. W tej grupie znajdziemy podstawowe wersje małych przyczep typu TearDrop, klasyczne ale bardzo lekkie 2 lub 3 osobowe przyczepy kempingowe (w tym także polskie produkty Niewiadów i Tomplan ) a także przyczepy namiotowe.
Nowych lekkich przyczep kampingowych (z roczników 2020 i 2021) zarejestrowano w sumie tylko 15 sztuk, z czego większość stanowiły fabrycznie nowe przyczepy Niewiadów.
Przyczep używanych lekkich zarejestrowano 25 sztuk.  

 

Przyczepy kempingowe ciężkie

Nowe

Przyczepy kempingowe, klasyfikowane jako ciężkie, to obecnie najczęściej spotykany rodzaj przyczep kempingowych w naszym kraju. W tej grupie znajdziemy małe hamowane przyczepy z DMC od 751kg (najczęściej 800 lub 850kg) jak i duże mobilne domy typu „Tiny House” o DMC 3500kg. Nowych, ciężkich przyczep kempingowych zarejestrowano (suma modeli produkcyjnych 2020 i 2021) 176 sztuk.
 

Najpopularniejsi producenci  w kwietniu 2012 – przyczepy nowe

  1. Dethlefs 65 szt.
  2. Hobby 39 szt.
  3. Knaus 18 szt.
  4. Adria 15 szt.

 

Używane

Ciężkich używanych przyczep kempingowych zarejestrowano  aż 818 sztuk. To naprawdę dobry wynik jak na jeden wiosenny miesiąc

Najpopularniejsi producenci w kwietniu 2012 – przyczepy używane

  1. Hobby 176 szt.
  2. Knaus 61 szt.
  3. Dethlefs 45 szt.
  4. Adria 43 szt.

 

PODSUMOWANIE

Analiza pokazuje, że Polacy chętniej kupują używane przyczepy kempingowe niż nowe. Wynika to bezpośrednio z zamożności naszego społeczeństwa. Oprócz przyczep kempingowych z Niewiadowa, typowy polski klient decydujący się na przyczepę „musi” mieć dużą przestrzeń i łazienkę a nowe przyczepy kempingowe nie są osiągalne dla każdego.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem