Wróć do listy

Rejestracje przyczep ciężarowych do 3,5. Kwiecień 2021


Kwiecień 2021 roku to czas luzowania obostrzeń związanych z pandemią wirusa COVID-19. Nadal są problemy z zaopatrzeniem w materiały i części do budowy przyczep, wiele dostaw jest opóźnionych.  Na rynku brakuje osi, układów hamulcowych i zawiasów.

W Polsce, w kwietniu 2021 zarejestrowano w sumie 8 626 szt. przyczep ciężarowych do 3,5T uwzględniając wszystkie parametry: lekkie i ciężkie oraz nowe i używane.

Przyczepy ciężarowe lekkie do 750kg

Przyczepy ciężarowe lekkie to takie których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750kg. W tej grupie znajdziemy podstawowe wersje małych otwartych przyczep skrzyniowych, które kupowane są w marketach budowalnych po duże dwuosiowe przyczepy towarowe, które rejestrowane są na 750kg ze względu na ominiecie opłat związanych z Viatoll czy Prawo Jazdy kat. E
Nowych lekkich przyczep ciężarowych do 750kg DMC (z roczników 2020 i 2021) zarejestrowano w sumie 5953 sztuk i były to przyczepy fabrycznie nowe.
Przyczep używanych lekkich zarejestrowano 515 sztuk.  

 

Przyczepy ciężarowe ciężkie od 751kg do 3500kg

Nowe

Przyczepy ciężarowe, klasyfikowane jako ciężkie, to barometr rynku przyczep w naszym kraju. Nowe przyczepy tego typu kupowane są wyłącznie u autoryzowanych dealerów, przyczep ciężkich nie sprzedaje się w marketach budowalnych. W kwietniu zarejestrowano 1454 sz. przyczep ciężarowych ciężkich do 3,5T DMC  


 

Używane

Ciężkich używanych przyczep ciężarowych do 3,5T zarejestrowano 582 sztuk. Na ich import i obrót ma niewątpliwie wpływ sytuacja na rynku czyli braki przyczep nowych.

 

PODSUMOWANIE

Analiza pokazuje, że w przypadku przyczep ciężarowych Polacy chętniej kupują nowe produkty niż używane. W przypadku przyczep ciężarowych lekkich sytuacja wydaje się być stabilna – tych przyczep zawsze sprzedaje się najwięcej. W przypadku przyczep ciężkich, brak podzespołów do ich produkcji, miał wpływ na import przyczep używanych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem