Wróć do listy

Jak wyglądał rynek przyczep w maju?


Informacje statystyczne dotyczące rejestracji przyczep, które przekazujemy Państwu za pomocą portalu przyczepa.pl  cieszą się dużą popularnością. W szczególności, co zrozumiałe szczególnie w trudnym okresie dla biznesu z powodu korona wirusa.

Od tego miesiąca będziemy przekazywać Państwu wiele dodatkowych informacji w comiesięcznym cyklu tak byście mogli Państwo na bieżąco śledzić polski rynek. Informacje te, od następnego miesiąca będą dostępne tylko dla klientów przyczepa.pl

Poniżej kilka informacji:

W miesiącu maju zarejestrowano 6700 szt.  przyczepy  nowych oraz  1639 przyczep używanych

Sprzedaż na województwa ogólne

Poniżej wszystkie pierwsze rejestracje w maju.

 

 

Prym pod względem największej ilości sprzedanych przyczep nowych wiedzie województwo  mazowieckie dalej odpowiednio w kolejności wielkopolskie i śląskie. Z kolei w przyczepach używanych nr 1 jest  wielkopolska na drugiej pozycji mazowsze. Ciekawostką jest tutaj miejsce trzecie z wynikiem 155 rejestracji w województwie dolnośląskim.

 

Nowe i używane

 

Wypoczynek

 

Z informacji płynących z rynku w tym roku sporym zainteresowaniem cieszą się przyczepy kempingowe. Tylko w maju zarejestrowano ponad 760 przyczep kempingowych z czego 89 było w segmencie tzw. przyczep lekkich oraz 675 szt. w segmencie przyczepy kempingowej ciężkiej

 

Biznes, waga ciężka sprzedanych 1081 szt.

 

Przyczepy ciężkie to prawdziwy biznes. To transport, gastronomia, budowlanka i wiele innych dziedzin naszej gospodarki. Przyczepy specjalistyczne na które można zainstalować wszystko czego biznes potrzebuje do wagi 3500 kg. Ten wskaźnik jest o tyle istotny, bo pokazuje on również kondycję małego i średniego biznesu. Ze względu na problemy z rejestracją trudno analizować te wyniki, ale można się pokusić o stwierdzanie, że jest całkiem nieźle.

Wynik ponad 1000  przyczep jest naprawdę dobry.

 

 

Podsumowując:

 

Kondycja naszej gospodarki wraca do normy a biznes związany z dwoma kółkami bez silnika jak zwykle w trudnych czasach ma się bardzo dobrze. Oby jak najszybciej stała się możliwa rejestracja online a wtedy nic nie zatrzyma tego biznesu.

 

 

 

Z pozdrowieniami

Zespół przyczepa.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem